<
>


KESİN KAYIT GARANTİSİSevgili anne babalar değerli öğrenciler Makedonya'daki universitelerle yapmış olduğumuz anlaşmalar çerçevesinde
Türkiye'den gelecek olan öğrenciler için Eurostar'a verilen kontenjan dahilinde %100 kesin kayıt garantisi veriyoruz.Önemle
Duyurulur.

%100 Üniversiteye başlama garantisi veremeyen firmalara dikkat edin.

MAKEDONYA'DA YAŞAM

Ülkenin doğal mirasını olabildiğinin en iyisini göstererek koruyan Makedon halkı turkuaz göllerin yeşil vadiler ile buluştuğu bir ortamda Osmanlı ve Bizans döneminin en şahane eserlerinin hala hayatta kaldığı bir ülkede yaşamaktadır. Ülkede bulunan camiler, kiliseler her din mensubunu kucaklayabilecek çeşit ve sayıda halın hizmetindedir. Birbirinden geniş Türk pazarları ve Ortaçağ dönemi eserlerinden olan manastırı ile Makedonya görülmeye değer bir ülkedir.
Makedonya Cumhuriyetinin başkenti Üsküp'tür.
Yunanistan, Sırbistan, Bulgaristan ve Arnavutluğa komşu olan Makedonya Güneydoğu Avrupa toprakları üzerinde yer almaktadır.
Makedonya'nın dünya üzerinde yer aldığı nokta 41 50 K, 22 00 D olmaktadır.
Makedonya Cumhuriyeti'nin iklimi kıtada hakim olan kara iklimidir. Bu iklim yaz ve sonbahar aylarını sıcak ve kurak geçirip, kış aylarını ise bol yağışlı geçirmektedir.
Makedonya'nın saat dilimi GMT +1'dir.
Bu balkan ülkesinde konuşulan resmi dil Makedonca'dır.
Ülkenin anadili olmasalar da ülkede konuşulan iki dil daha vardır bu diller Türkçe ve Arnavutça'dır.
Ülkenin para birimi Macedonian Dinarı'dır.
Ülkenin telefon bilgileri; Mobil telefon kodu(GSM): 900 Uluslar arası ülke telefon kodu(dışarıdan arayanlar için): 00389 Uluslar arası ülke telefon kodu(dışarıyı arayanlar için): 00+ aranan ülkenin telefon kodu Acil telefonlar; Ambulans: 194, Polis:192, İtfaiye:193'tür.
Makedonya Cumhuriyeti'nin internet uzantısı ise: (.mk)'dır.
Ülkenin çalışma saatleri şöyle bir uygulama ile değişiklik göstermektedir, bankalar için çalışma saatleri hafta içi pazartesi ve cuma günleri arasında 08.00 ile 19.00 arasında, cumartesi günü ise bu ücret 08.00 ile 12.00 arasında değişmektedir. Mağazaların çalışma saatleri ise pazartesi cuma günleri arası 08.00 ile 20.00 arasında cumartesi günü ise 08.00 ile 14.00 arasında değişmektedir.
Makedonya'nın resmi tatilleri; 1 Ocak Yeni Yıl, 24 Mayıs Sts Cyrilus ve Methodius Günü, 2 Ağustos 1903 Ayaklanması, 8 Eylül Cumhuriyet Bayramı, 11 Ekim Ulusal Ayaklanma Günü, 7 Ocak Ortodoks Noeli, 8 Mart Kadınlar Günü, Nisan ayında Ortodoks Paskalyası, 1 Mayıs İşçi Bayramı.

Ülkenin evlerde ulaşılan elektrik gücü 220V 50 HzHz

Makedonya ile ilgili genel bilgiler
Ülkenin kuzeyinden tüm ihtişamı ile akan Vardar nehrinin iki yakasına kurulmuş bir başkenti vardır Makedonya'nın. Başkent Üsküp Osmanlı ve Bizans döneminin tüm mimari özelliklerini içinde barındıran yapıları ile oldukça görkemli bir şehirdir. Bu tarihi yapılar arasında Holy Saviour Kilisesi, Kursumli An ve Suli An Kervansarayları, Mustafa Paşa Camii, Nerezi Manastırı, Kent Sanat Galerisi ve Kent Müzesi yer almaktadır.
Ohrid ise Makedonya'nın diğer bir övünç kaynağıdır. Tektonik bir göl olan Ohrid bütün güzelliği ile bulunduğu şehre Ohrid adını vermiştir. Car Samoil's Kalesi'nin görkemli duvarlarından baktıkça Ohrid'in ve11. yüzyıldan kalma mimarisi ile Saint Sophia Katedralli'nin ihtişamlı bir görünüm sunduğunu görürsünüz.

Makedonya Eğitim Sistemi Fırsatı - Makedonya Üniversiteleri- Makedonya Üniversiteleri

Makedonya Üniversiteleri Danışmanlık Hizmetleri Alın Makedonya Üniversiteleri Başvuru Merkezi Müracaat

Makedonya Üniversiteleri Başvuru İşlemleri Evinizden Halledebilirsiniz

Makedonya Eğitim Sistemi

Makedonyada Yaşam

Makedonya Hakkında

Makedonyada Eğitim Ve Danışmanlık Hizmetleri


Eurostar Makedonya Eğitim Merkezi


Makedonya Üniversiteleri Türkiye Kayıt MerkeziSınavsız Tıp,Eczacılık,Diş Hekimliği

1000€ dan Başlayan Harç ÜcretleriKayıtlar Devam Ediyor (0212 244 66 00)


Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayınız