<
>


KESİN KAYIT GARANTİSİSevgili anne babalar değerli öğrenciler Makedonya'daki universitelerle yapmış olduğumuz anlaşmalar çerçevesinde
Türkiye'den gelecek olan öğrenciler için Eurostar'a verilen kontenjan dahilinde %100 kesin kayıt garantisi veriyoruz.Önemle
Duyurulur.

%100 Üniversiteye başlama garantisi veremeyen firmalara dikkat edin.

MAKEDONYA EĞİTİM SİSTEMİ

Sahip olduğu genç nüfusu AB'ye aday olmasına engel olmayan Makedonya, 25.713 km²'lik bir yüz ölçümüne sahiptir. AB ile şu an itibari ile müzakere aşamasını bitirmiş ve bekleme süreci içerisindedir.
Bir zamanlar bir Yugoslav ülkesi olan ve çok yeni bir cumhuriyet olan Makedonya, her geçen gün iyileşen yaşam koşulları ile dikkat çekmektedir. Makedonya AB ile uyum sürecini günlük yaşamda refahı sürekli artırarak geçirmektedir.
Yaşam pahallılığı söz konusu olmayan, uygun fiyatları ile günlük hayatını cazip kılan bir ülke olan Makedonya bugün pek çok ülke bizim ülkemiz ve AB ülkeleri ile kıyaslandığında uygun hayat pahallılığı ile göz doldurmaktadır. Makedonya'da bir kilogram et için ödeyeceğiniz paranın bizim paramızla 5TL ya da 6TL gibi bir para olduğunu bu ucuzluğu daha iyi anlamanız için belirtmek isterim.
Makedonya'da ev kiraları;

Makedonya ev kiraları ile de dikkatleri üzerine çekiyor, diğer bir bakımdan genel olarak uygun olan fiyatların Makedonya'da kiralara da yansıtıldığı görülmektedir. 2+1, 3+1 evlerin bu ülkede ki aylık kiraları 150€ ve 200€ arasında değişiklik göstermektedir. 3 öğrencinin çok rahat barınabilecekleri bu evlerde kiraya ek olarak internet, su, elektrik, doğal gaz gibi ücretler eklendiğinde kişi başına düşen aylık ortalama gider 200TL ve 250TL arasında değişiklik göstermektedir. Bu fiyatlar evin metre karesine ve bulunduğu semte göre değişmektedir.
Hiçbir sınav zorunluluğu olmadan Makedonya'da eğitim almak isteyen öğrenciler için Makedonya gerçekten iyi bir fırsat, bizim ülkemizde eğitime harcanan paraların bu ülkede geçerli olmadığı çok ortada, ülkemizde üniversite eğitimine hazırlık döneminde dahi oldukça büyük tutarlarda paralar harcanmaktadır. Makedonya'da ise eğitim üniversite eğitimi de dahil olmak üzere oldukça düşük ücretler içerir.
Makedonya'da üniversite ücretleri;

Üniversite eğitimini Makedonya'da almaya karar veren öğrenciyi bekleyen ücret aralığı 600€ ile 3000€ arasında değişmektedir. Ögrenciler bu ücretleri yıllık bazda ele alıp dönem başlarında olmak üzere iki eşit taksit halinde ödeyebilmektedirler. Bizim danışmanlık hizmetini üstlendiğimiz GOCE DELCEV Üniversitesi'nden örnekler vermemiz gerekirse; TIP, ECZACILIK, DİŞ HEKİMLİĞİ gibi fakültelerin Makedonya'da eğitim ücretleri yıllık 1000€'dur. Mühendislik fakültelerinde okumak isteyen öğrencileri ise bekleyen yıllık tutar 600€'dur.
Ögrencilerin eğitime ilk başladıkları hazırlık sınıfının eğitim süresi 6 aydır. Ögrenciler bu 6 aylık süreyi 3'er aylık dönemler halinde ödemekte ve bu ücretleri dönem başlarında vermektedirler. Hazırlık eğitimi ise GOCE DELCEV Üniversitesi DİL Fakültesi tarafından verilmektedir.
Bizim ülkemizin aksine Makedonya'da sınav koşulu olmadan sunulan eğitim ülkemizde ki lise mezunu öğrenciler için büyük bir fırsattır.
%25 Türk, %45'i Müslüman olan Makedonya ülke nüfusunun birçok kültürü içinde barındırması ülkenin eğitim için elverişli bir ülke olma özelliğini artırmaktadır.
Ülkenin her alanında Türk ve Müslüman lokantaları, kafeteryaları gibi yerler oldukça yaygındır.
Bulgaristan üzerinden kara yolu ile ve ülkemizden hava yolu ile ulaşım alternatifleri bulunan Makedonya'ya bizler Makedonya Eğitim ve Danışmanlık hizmeti olarak hava yolunu tavsiye etmekteyiz. Hava yolu ile 1saat 20 dakikaya öğrenci Makedonya'ya ulaşabilmektedir.
Ulaşım için fiyatlar ise;

Sadece gidiş yönlü alınacak olan uçak bileti ücreti şu anda THY ile 175€ ile 200€ arasında değişmektedir. Kara yolu yol planı ise İSTANBUL-BULGARİSTAN-MAKEDONYA şekli ile 10-12 saat sürmektedir.

Makedonya Eğitim Sistemi Fırsatı - Makedonya Üniversiteleri- Makedonya Üniversiteleri

Makedonya Üniversiteleri Danışmanlık Hizmetleri Alın Makedonya Üniversiteleri Başvuru Merkezi Müracaat

Makedonya Üniversiteleri Başvuru İşlemleri Evinizden Halledebilirsiniz

Makedonya Eğitim Sistemi

Makedonyada Yaşam

Makedonya Hakkında

Makedonyada Eğitim Ve Danışmanlık Hizmetleri


Eurostar Makedonya Eğitim Merkezi


Makedonya Üniversiteleri Türkiye Kayıt MerkeziSınavsız Tıp,Eczacılık,Diş Hekimliği

1000€ dan Başlayan Harç ÜcretleriKayıtlar Devam Ediyor (0212 244 66 00)


Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayınız